Nábytok Mirek

Už viac ako 17 rokov vyrábame záhradný nábytok, na výrobu používame kvalitné slovenské drevo z dubu, smreku a borovice. Firma nábytok Mirek ma tým stolárov ktorý pracuju spolu viac ako 8 rokov , každý pozná svoje miesto a svoju prácu ovláda dokovale, pripravili sme pre vás kolekciu nábytku do záhrady - záhradné lavice, záhradné stoly, hojdacie siete, hojdacie kreslá, veterné mlyny, studne a mnoho dalšie . Záhradný nábytok doručíme po celej českej a slovenskej republike do 48 hodín od výroby. Nakupujte u výrobcu a ušetríte, u nás nie je problém vyrobiť záhradný nábytok na mieru.

nabytokmirek

Navštivte nás

 

Moderný dubový nábytokdubovy nabytok

 Dubové postele z masívu

Moderná dubová posteľ

Záhradný dubový nábytok 

igi

Lesy v našich končinách ponúkajú výnimočné dreviny pre nábytkársky priemysel dub, brezu, borovicu a buk. Ich drevo je odolné, trvácne a je k dispozícii v dostatočnom množstve. Nábytok z dubu okrem estetickej hodnoty je zdravotne nezávadný a odolný .  Na povrchovú úpravu sú použité kvalitné nemecké prípravky od firmy Livos. 

Jedálenský stôl z dubového masívu

Jedálenský stôl dubový

Moderná obývačka

Stôl do jedálne

Návod na zaobchádzanie s dubovým nábytkom

Pri otváraní balíka nepoužívať ostré predmety, aby nedošlo k poškodeniu nábytku a spôsobenie ryhy

Nevystavujte nábytok priamemu slnečnému svetlu (može nastať zmena farebného odtieňa) , nábytok nesmie prichádzať do priameho styku s vodou, alebo byť umiestnený vo vlhkom prostredí . Neukladajte na nábytok horúce predmety.

Nábytok neumiestňujte blízko k zdroju sálavého tepla ( min 45 cm ) Zmena textúry , drobné odchýlky vo farbe , rastové chyby nie  sú kazom , ale dôkazom prírodnéhocharakteru dreva .

Prach z drevenej časti odstráňte jemnou čistou a suchou handričkou . Pri väčšom znečistení použite čistiaci prostriedok určený na nábytok .

Všetky skrutky je vhodné po určitom čase užívania výrobku dotiahnuť , ich pravidelnou kontrolou a doťahovaním dosiahneme vyššiu životnosť a celkovú pevnosť  nábytku . Kývanie výrobku do 2mm nie je kaz.

Voda nesmie dlhdobo pôsobiť na materiál ani vniknúť do hrán nábytku .  

Pri ukladaní nábytku je nutné dávať pozor na rovnosť podlahy.

Na drevené časti nábytku v žiadnom prípade nepoužívajte chemické prostriedky (benzín, žieraviny, kyseliny alebo riedidlá ). Nábytok je možné čistiť len prípravkami na to určenými .Prísne zakázané je presúvať nábytok s naloženými skrinkami.

Dubový nábytok olejovo-voskovaný

Povrchová úprava olej a vosk je produkt vyrábaný na základe prírodných produktov, ktoré zvýrazňujú kresbu dreva a jeho štruktúru. Po určitom čase je potrebné povrchovú úpravu nábytku oživiť nábytkovým olejom alebo prípravkami obsahujúce vosk. Ošetrenie odporúčame vykonať jeden až dva krát do roka , respektíve ošetrenie zopakovať spočiatku 1-2x čím sa vytvorí súvislá ochranná vrstva, ktorá bude vysoko odolná proti poškodeniu a tekutinám, dodá nábytku elegantný lesk a povrch bude pôsobiť na dotyk veľmi príjemne. Výhodou tejto povrchovej úpravy je že pokiaľ dôjde k poškodeniu nábytku poškriabaním, zákazník si sám dokáže svojpomocne poškodenie odstrániť a opraviť.

Pri poškodení povrchu nábytku pôsobením tekutín, poškriabaním,... je oprava podobná – poškodené miesto prebrúsime brúsnym papierom( zrnitosť 150 ) v smere vlákien dreva a zahladíme brusnou tkaninou. Nanesieme nábytkársky olej a po 1-2 min. nevsiaknutý prebytok vytrieme do sucha suchou  handrou. Zahladenie tkaninou a olejovanie na druhy deň opakujeme. Prípadná svetlejšia farba upravovaného miesta by sa mala časom pôsobením svetla zjednotiť.

 
Go to top