Moderný dubový nábytok
Dubové postele z masívu
Záhradný dubový nábytok
Lesy v našich končinách ponúkajú výnimočné dreviny pre nábytkársky priemysel dub, brezu, borovicu a buk. Ich drevo je odolné, trvácne a je k dispozícii v dostatočnom množstve. Nábytok z dubu okrem estetickej hodnoty je zdravotne nezávadný a odolný . Na povrchovú úpravu sú použité kvalitné nemecké prípravky od firmy Livos.
Jedálenský stôl z dubového masívu
Návod na zaobchádzanie s dubovým nábytkom
Pri otváraní balíka nepoužívať ostré predmety, aby nedošlo k poškodeniu nábytku a spôsobenie ryhy
Nevystavujte nábytok priamemu slnečnému svetlu (može nastať zmena farebného odtieňa) , nábytok nesmie prichádzať do priameho styku s vodou, alebo byť umiestnený vo vlhkom prostredí . Neukladajte na nábytok horúce predmety.
Nábytok neumiestňujte blízko k zdroju sálavého tepla ( min 45 cm ) Zmena textúry , drobné odchýlky vo farbe , rastové chyby nie sú kazom , ale dôkazom prírodnéhocharakteru dreva .
Prach z drevenej časti odstráňte jemnou čistou a suchou handričkou . Pri väčšom znečistení použite čistiaci prostriedok určený na nábytok .
Všetky skrutky je vhodné po určitom čase užívania výrobku dotiahnuť , ich pravidelnou kontrolou a doťahovaním dosiahneme vyššiu životnosť a celkovú pevnosť nábytku . Kývanie výrobku do 2mm nie je kaz.
Voda nesmie dlhdobo pôsobiť na materiál ani vniknúť do hrán nábytku .
Pri ukladaní nábytku je nutné dávať pozor na rovnosť podlahy.
Na drevené časti nábytku v žiadnom prípade nepoužívajte chemické prostriedky (benzín, žieraviny, kyseliny alebo riedidlá ). Nábytok je možné čistiť len prípravkami na to určenými .Prísne zakázané je presúvať nábytok s naloženými skrinkami.
Dubový nábytok olejovo-voskovaný
Povrchová úprava olej a vosk je produkt vyrábaný na základe prírodných produktov, ktoré zvýrazňujú kresbu dreva a jeho štruktúru. Po určitom čase je potrebné povrchovú úpravu nábytku oživiť nábytkovým olejom alebo prípravkami obsahujúce vosk. Ošetrenie odporúčame vykonať jeden až dva krát do roka , respektíve ošetrenie zopakovať spočiatku 1-2x čím sa vytvorí súvislá ochranná vrstva, ktorá bude vysoko odolná proti poškodeniu a tekutinám, dodá nábytku elegantný lesk a povrch bude pôsobiť na dotyk veľmi príjemne. Výhodou tejto povrchovej úpravy je že pokiaľ dôjde k poškodeniu nábytku poškriabaním, zákazník si sám dokáže svojpomocne poškodenie odstrániť a opraviť.
Pri poškodení povrchu nábytku pôsobením tekutín, poškriabaním,... je oprava podobná – poškodené miesto prebrúsime brúsnym papierom( zrnitosť 150 ) v smere vlákien dreva a zahladíme brusnou tkaninou. Nanesieme nábytkársky olej a po 1-2 min. nevsiaknutý prebytok vytrieme do sucha suchou handrou. Zahladenie tkaninou a olejovanie na druhy deň opakujeme. Prípadná svetlejšia farba upravovaného miesta by sa mala časom pôsobením svetla zjednotiť.