dubovy nabytok

Nábytok z dreva

Dubové drevo je tvrdé a odolné, preto sa dubový nábytok radí medzi najkvalitnejšie nábytky z masívu. Je vhodný do obývačky, spálne ale aj jedálne. Predstavujeme Vám výnimočnú kolekciu dubového nábytku z masívneho dreva, ktorá sa stala jednou z najúspešnejších vo Francúzsku, Nemecku ale aj na Slovensku .

Duby sú dlhoveké , pomaly rastúce stromy s tvrdým a odolným drevom . Dubové drevo je známe svojou tvrdosťou , pevnosťou , húževnatosťou a trvanlivosťou . Veľmi dobre znáša striedanie vlhka a sucha - materiál ktorý ma tradíciu a overil ho čas.

Prosím výberte si  kolekciu ktorá sa vám najviac hodí :

NOVÁ LÍNIA

Dubový nábytok nová línia

NICE KOLEKCIA
Dubový nábytok nice

KOLEKCIA SOLVENT

Dubový nábytok luxusný

KOLEKCIA ALEXANDRA

Nábytok do obývačky

 

Dubový nábytok - kamenná predajňa a showroom

Zaujala Vás ponuka dubového nábytku a chcete si prezrieť všetky kolekcie naživo ? Navštívte našu kamennú predajňu nábytku v Košiciach . Náš vyškolený personál sa Vám bude venovať , poskytne detailné informácie a s výberom dubového nábytku ochotne pomôže .

Dubový nábytok – e-shop

Chcete nakupovať dubový nábytok on - line , potom je tu pre Vás prehľadný internetový obchod s garanciou kvality . Navštívte náš eshop a zoznámte sa s kompletnou ponukou masívneho nábytku . Dopravu zaistíme po celej SR a ČR . Mám viac ako 15 000 klientov ročné 

Ponúkame

Navštivte nás

 

Moderný dubový nábytokdubovy nabytok

 Dubové postele z masívu

Moderná dubová posteľ

Záhradný dubový nábytok 

igi

Lesy v našich končinách ponúkajú výnimočné dreviny pre nábytkársky priemysel dub, brezu, borovicu a buk. Ich drevo je odolné, trvácne a je k dispozícii v dostatočnom množstve. Nábytok z dubu okrem estetickej hodnoty je zdravotne nezávadný a odolný .  Na povrchovú úpravu sú použité kvalitné nemecké prípravky od firmy Livos. 

Jedálenský stôl z dubového masívu

Jedálenský stôl dubový

Moderná obývačka

Stôl do jedálne

Návod na zaobchádzanie s dubovým nábytkom

Pri otváraní balíka nepoužívať ostré predmety, aby nedošlo k poškodeniu nábytku a spôsobenie ryhy

Nevystavujte nábytok priamemu slnečnému svetlu (može nastať zmena farebného odtieňa) , nábytok nesmie prichádzať do priameho styku s vodou, alebo byť umiestnený vo vlhkom prostredí . Neukladajte na nábytok horúce predmety.

Nábytok neumiestňujte blízko k zdroju sálavého tepla ( min 45 cm ) Zmena textúry , drobné odchýlky vo farbe , rastové chyby nie  sú kazom , ale dôkazom prírodnéhocharakteru dreva .

Prach z drevenej časti odstráňte jemnou čistou a suchou handričkou . Pri väčšom znečistení použite čistiaci prostriedok určený na nábytok .

Všetky skrutky je vhodné po určitom čase užívania výrobku dotiahnuť , ich pravidelnou kontrolou a doťahovaním dosiahneme vyššiu životnosť a celkovú pevnosť  nábytku . Kývanie výrobku do 2mm nie je kaz.

Voda nesmie dlhdobo pôsobiť na materiál ani vniknúť do hrán nábytku .  

Pri ukladaní nábytku je nutné dávať pozor na rovnosť podlahy.

Na drevené časti nábytku v žiadnom prípade nepoužívajte chemické prostriedky (benzín, žieraviny, kyseliny alebo riedidlá ). Nábytok je možné čistiť len prípravkami na to určenými .Prísne zakázané je presúvať nábytok s naloženými skrinkami.

Dubový nábytok olejovo-voskovaný

Povrchová úprava olej a vosk je produkt vyrábaný na základe prírodných produktov, ktoré zvýrazňujú kresbu dreva a jeho štruktúru. Po určitom čase je potrebné povrchovú úpravu nábytku oživiť nábytkovým olejom alebo prípravkami obsahujúce vosk. Ošetrenie odporúčame vykonať jeden až dva krát do roka , respektíve ošetrenie zopakovať spočiatku 1-2x čím sa vytvorí súvislá ochranná vrstva, ktorá bude vysoko odolná proti poškodeniu a tekutinám, dodá nábytku elegantný lesk a povrch bude pôsobiť na dotyk veľmi príjemne. Výhodou tejto povrchovej úpravy je že pokiaľ dôjde k poškodeniu nábytku poškriabaním, zákazník si sám dokáže svojpomocne poškodenie odstrániť a opraviť.

Pri poškodení povrchu nábytku pôsobením tekutín, poškriabaním,... je oprava podobná – poškodené miesto prebrúsime brúsnym papierom( zrnitosť 150 ) v smere vlákien dreva a zahladíme brusnou tkaninou. Nanesieme nábytkársky olej a po 1-2 min. nevsiaknutý prebytok vytrieme do sucha suchou  handrou. Zahladenie tkaninou a olejovanie na druhy deň opakujeme. Prípadná svetlejšia farba upravovaného miesta by sa mala časom pôsobením svetla zjednotiť.

 

Dubovy nabytok

Komody z masívu alebo drevotriesky?

Poslednú dobu sa v interiérovom dizajne presadzuje minimalistický štýl. Už nie sú trendom prepchaté izby s nábytkom. Práve naopak, v súčasnosti dominujú elegantné menšie kusy nábytku, ktoré pôsobie ako skutočný šperk. Do tejto kategórie jednoznačne patria aj komody.

dubová komoda do obývačky

Komoda predstavuje menší kus nábytku, ktoré môže byť buď v šuflíkovom prevedení poprípade aj v kombináciou šuplík skrinka alebo dvierka. Okrem prevedenia rovnako zohráva úlohu aj materiál, z ktorého je komoda vyrobená. V lacnejšej cenovej hladine nájdete komody z drevotriesky. Avšak samotná drevotrieska je vyrobená z drevárskeho odpadu, ktoré je následne zlepené formaldehydovým lepidlom. Následne sa na povrch nalepí papierová fólia, ktorá navodí dojem dreva. Komoda z drevotriesky má však malú odolnosť a časom sa dokonca môže stať, že sa celkom rozpadne. Dokonca sa uvoľňuje aj formaldehyd, ktorý dokáže vážne poškodzovať dýchacie cesty.

Komody z masívu

Komody z masívu sa vyrábajú z protriednych masívnych plátov dreva. Základom je kvalitné sušenie v sušiarni a následné ošetrenie proti hmyzu vlahe a vlhkosti. Nasleduje kvalitné opracovanie a povrchové ošetrenie, či už včelím voskom alebo prírodným lakom zabezpečí nášmu nábytku dlho trvácnosť. Takto opracované komody si môžete vybrať zo smrekového, borovicového a dokonca aj dubového masívu. Štýlovo sa dokážu dokonale prispôsobiť buď do nadčasového interiéru, no rovnako sa veľkej obľube tešia aj rustikálne komody ktorý napodobňujú starožitný nábytok .

Rustikálne komody tvoria špecifickú skupinu v masívnom nábytku. Svojim dokonalým opracovaním patria do kategórie luxusného nábytku. Aj vďaka nemu si váš interiér dokážete zariadiť v luxusnom romantickom štýle s vidieckym nádychom.

Neváhajte preto ani vy a uprednostite kvalitu a vyberte si kvalitné komody z masívu, ktoré sú vo svojej podstate zárukou skutočnej kvality.

Komody z borovicového masívu

Nábytok z borovicového masívu sa na slovenskom trhu objavuje už pomerne dlhú dobu. Jedná sa o skuťočne kvalitný výrobok, ktorý sa cenovo môže porovnať aj s drevotrieskou no rozhodne sa lýšia svojou kvalitou. Práve komody z borovicového dreva ako skutočne kvalitný kus nábytku sa môže dokonca aj dediť medzi generáciami.

Komody z dubového masívu

Dubové drevo ako jeden z najtvrdších a najodolnejších drevín ponúka skutočne kvalitný podklad pre kvalitný nábytok. Komody z dubového dreva sú vhodné pre najnáročnejších zákazníkov, ktorý sa chcú niečím odlišovať. Zahńňajú v sebe vysokú kvalitu, luxus a eleganciu. Jednoduchý nadčasový dizajn vám dá pocit výnimočnosti.

luxusný nábytok

Go to top